RUN ARGE Hakkında

manset haber manset haber

Özel Yazılım

manset haber manset haber

Bilgi Edinme Yazılımı

manset haber manset haber

Danışmanlık ve ARGE

manset haber manset haber
jQuery Carousel
Öne Çıkan Haberler
Duyurular
Türkiye İş Kurumu ile Yeniden.
Türkiye İş Kurumu ile Bilgi Edinme Yazılımı ve bakımı konusunda yeniden anlaşan firmamız 10 yılı devirdi.(2016)

T.C. Maliye Bakanlığı ile 10.Yıl sözleşmesi imzalandı.(2017)

     Uygun maliyetli Bimer ve Cimer entegrasyonu sistemimizde mevcuttur.


Bilgi Edinme Yönetim Sistemi Bilgi Edinme Sistemi (Bes) Programının Özellikleri :
Kamu Kaynaklarının kıt olduğu dikkate alınarak Hem Client hem de Server için;Kurumların kullanımında bulunan MS Windows ürünlerinin tamamı ile tam uyumlu çalışacak şekilde tasarlanmıştır. (Windows 95 / 98 / ME / 2000 / NT / XP )
- Veri Yönetim sistemi(Veri tabanı ) olarak MS SQL Kullanılmaktadır.

Bilgi Edinme Başvurusu ile ilgili olarak Gelen - Giden tüm yazı ve yazışmalar ( yazılar, E-Postalar , Formlar vb) Sistem içinde bir bütün olarak arşivlenmekte, nerede ve nasıl depolandığından bağımsız yönetilmekte , istenilen zaman/ yerde erişim sağlanmaktadır.

Bilgi Edinme Başvurularına ilişkin süreler (4982 No’lu Kanunun 20. Maddesinde Belirtilen süreler) sistem tarafından otomatik olarak Yasaya Uygun olarak verilmektedir. Bu Süreler Detaylı olarak takip edilebilmekte ve düzenlenebilmektedir.
- Normal Süre
- Ek Süre
- Bekleme
- Bekleme Sonucu İptal
- 2577 Sayılı Kanuna Göre Bekleme

Gönderilecek Tüm Yazılara ilişkin Şablonlar sistem tarafından oluşturulmakta ve yazışmalar standart ve otomatik hale getirilmektedir.
Böylece hazırlanmış bir “Red Etme Yazısı” veya “Ek Açıklama Talep Yazısı”nın tekrar hazırlanması ve basılması 1 saniyeyi geçmeyecektir.
Sisteme kayıtlı olan şablon yazılar 4982 No’lu Kanuna uygundur. Yazılar oluşturulurken yazı üzerinde istenen değişiklikler ve / veya eklentiler yapılabilmekte ve bu değişiklik ve eklemeler veri tabanında saklanmaktadır.
Bilgi Edinme Yönetim Sistemi tarafından hazırlanan raporlar bir tuşla PDF / MSWord / MSExcel ve HTML formatlarında çevrilebilir durumdadır.

Detaylı raporlar ile Bilgi Edinme Biriminin ve Bağlı Bulunduğu Kurumun istediği analizleri yapmasına olanak sağlamaktadır.